صدای روز | بانوی ماندگار فروغ فرخزاد

ارتباط از طریق گفتگوی آنلاین و یا تماس مستقیم

همه چیز در از پیش است|س.ع|
Sending
User Review
5 (7 votes)

آیا در این شرایط باشگاه برویم ؟

با کم شدن محدودیت‌ قرنطینه، ورزشکاران مبتدی تا پیشرفته تشنه بازگشت به باشگاه هستند. اما پرسشی مهم این است که آیا رفتن به باشگاه در طول شیوع کرونا امن است؟

در جواب به این پرسش نباید قطعی عمل کنیم بلکه باید دقت نماییم که وابسته به محل زندگی و اقدامات پیشگیرانه افراد و باشگاه ورزشی جواب متفاوت است. اما در یک حالت کلی

حتما باشگاه و محیط ورزشی نروید : اگر در جایی زندگی می کنید که شیوع کووید۱۹ کنترل نشده است.

حتما باشگاه و محیط ورزشی نروید : اگر در جایی زندگی می کنید که باشگاه مطمئن با پروتکل بهداشتی وجود ندارد.

حتما باشگاه و محیط ورزشی نروید : اگر در جایی زندگی می کنید که باشگاه استاندارد و با فاصله حداقل 2 متری وسایل وجود ندارد.

حتما باشگاه و محیط ورزشی نروید : اگر در جایی زندگی می کنید که رفت و آمد به باشگاه کنترل نشده انجام می‌شود.

حتما باشگاه و محیط ورزشی نروید : اگر در جایی زندگی می کنید که محدودیت تعداد افراد برای هر ساعت حضور در باشگاه رعایت نمی‌شود.

حتما باشگاه و محیط ورزشی نروید : اگر در جایی زندگی می کنید که وسایل و محیط باشگاه دائما بین هر بار استفاده و در هر فاصله ضد عفونی نمی‌شود.

حتما باشگاه و محیط ورزشی نروید : اگر حداقل چند ماسک مناسب برای عوض کردن حین تمرین ندارید چون ماسک شما نباید مرطوب باشد.

حتی اگر تمام نکات بالا رعایت شود به هیچ عنوان صد در صد از ابتلا به کووید۱۹ مصون نخواهید بود. چون فضای سر بسته باشگاه‌‌ها که جریان هوا در آن محدود است و فاصله‌گیری اجتماعی یک چالش بزرگ بنابراین بهترین شرایط برای گسترش ویروس کرونا وجود دارد.

در هنگام ورزش نفس کشیدن عمیق می‌شود و انتشار ذرات بسیار ریز ترشحات دهان و بینی بسیار افزایش می‌یابد پس میزان انتقال و جذب این ویروس بسیار بیشتر از حالت عادی خواهد بود.

با توجه به نکاتی که ارائه شد طبیعی به نظر میرسد که در هیچ نقطه ای از ایران چنین محیط ورزشی وجود ندارد پس هرگز تا اتمام خطرات ناشی از انتقال ویروس از رفتن به باشگاه و مجموعه‌های ورزشی بپرهیزید.

آیا در این شرایط باشگاه برویم ؟

آیا در این شرایط باشگاه برویم ؟


سامانه آموزش و تدریس آنلاین فارسی زبانان edufinior | سامانه ثبت برند یکپارچه سازی و تبلیغات finior | نام اول خدمات ورزشی سامانه فروش و درآمدزایی murmur | سامانه هوشمند سلامتی پروویت provit | سیستم ردیابی اسناد الکترونیکی ایران edts | خبرگزاری فردی

نشر خبرهای شما : رایگان
ارتباط از طریق گفتگوی آنلاین و یا تماس مستقیم
اینجا مکان تبلیغات شماست : روزانه، هفتگی، ماهانه شامل هزینه | قابل مشاهده در تمام صفحات

Leave a Reply