صدای روز | بانوی ماندگار فروغ فرخزاد

ارتباط از طریق گفتگوی آنلاین و یا تماس مستقیم

همه چیز در از پیش است|س.ع|

9 راهکار داشتن زمان بیشتر برای خودتان

Sending
User Review
5 (2 votes)

9 راهکار داشتن زمان بیشتر برای خودتان

” زمان “، همان چیزی که همه دنبال مقدار بیشتری از آن هستند؛ اما متاسفانه محدود است. ما در این مطلب با ارائه چند راهکار ساده به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید از زمان خود به طور بهینه استفاده کنید و زمان بیشتری را برای انجام کارهای مورد علاقه ی خود داشته باشید.
  1. یک یا دو روز خود را صرف پیگیری هر آنچه انجام می‌دهید کنید.
در ابتدا زمانی را برای پیگیری خود اختصاص دهید و کارهایی را که در طول روز انجام می‌دهید و مقدار تایمی که از شما می‌گیرند را در یک کاغذ یا نت گوشی خود یادداشت کنید. سپس آن را از ابتدا مطالعه کنید و کارهای بیهوده را حذف کنید چرا که اگر این کار را انجام ندهید این زمان شما جز زمان‌های مرده محسوب می‌شود و دیگر از دستتان رفته است؛ مانند تایم زیادی که در فضای مجازی می‌گذرانید. بعد از حذف این کارها، کارهای مورد علاقه و مفیدی را جایگزین کنید مثل ورزش کردن، مطالعه کردن، فیلم دیدن و ….
  1. آن‌چه را که از دید شما زمان من است؛ تعریف کنید.
وقتی می‌گوییم ” وقت بیشتری را باید برای خودت اختصاص دهی “، واقعاً این به چه معنی است؟ این تعریف برای هر فردی می‌تواند تغییر کند و متفاوت از دیگری باشد. برای شخصی ممکن است یک فنجان قهوه در کافه، کافی باشد و برای شخص دیگر معنی یک کوهنوردی و یا طبیعت گردی طولانی را دهد. بنابراین تعریف خود را از زمان اختصاصی خود بیان کنید و بر اساس تعریف خود پیش بروید.
  1. اولویت بندی کنید.
بعد از تهیه‌ی لیست از کارهای خود و تعریف زمان، دیگر شما می‌دانید وقت خود را برای چه سپری می‌کنید، و تعیین کرده اید که “زمان من” از دید شما چیست. بنابراین، بر همین اساس علایق خود را الویت بندی کنید و متعهد شوید که برای شادی و آرامش خود این دستورالعمل را اجرا خواهید کرد.
  1. کسی را استخدام کنید تا کارهایی را که نمی‌خواهید انجام دهد.
به جای این که درگیر پروژه‌ی نقاشی منزل یا تعمیرات جزئی و حتی نظافت شوید؛ کسی را استخدام کنید تا این کارها را انجام دهد. مطمئن باشید این افراد هم بهتر و هم با سرعت عمل بیشتری کار‌ها را انجام می‌دهند و بنابراین شما می‌توانید وقت آزاد بیشتری را برای خود داشته باشید.
  1. از پیش برنامه ریزی کنید.
ممکن است همیشه نتوانید بر طبق برنامه پیش بروید اما مهم است که بدانید برنامه ریزی در طولانی مدت می‌تواند موجب صرفه جویی در زمان باشد. بنابراین سعی کنید یک تقویم داشته باشید و کارها و قرارهای خود را در آن یادداشت کنید و با برنامه پیش بروید.
  1. ورزش و رفت و آمد خود را ترکیب کنید.
ورزش یکی از فاکتورهای مهم سلامتی است؛ پس از آن دسته از کارهایی محسوب می‌شود که باید سعی کنید در برنامه‌ی هفتگیِ خود بگنجانید. اما برای صرفه جویی در وقت چرا ورزش را با رفت و آمد خود (مثلا سرکار) ترکیب نکینم؟ حال ممکن است بگویید محل زندگی من تا محل کار، حدود 20 کیلومتر فاصله است؛ چگونه این دو را با هم ترکیب کنم؟ خوب به راحتی، یک پارکینگ در 5 کیلومتری محل کار خود بیابید و بقیه‌ی مسیر را تا محل کار پیاده روی کنید. بدین صورت شما هم صبح و هم هنگام برگشت از محل، کار یک ورزش سبک را انجام داده اید. اگر محل کارتان نزدیک است که بهترین پیشنهاد ممکن این است که برای تردد از دو چرخه استفاده کنید که هم ورزش کرده باشید و هم در ایجاد هوای پاک سهیم باشید.
  1. تلفن همراه را از خود دور کنید.
بیشتر ما وقت زیادی را در تلفن‌های هوشمند و مسلما در سوشیال مدیا، صرف پست‌ها و توییت‌های بی‌ارزش می‌کنیم. بهتر است که تمرین کنید که گاهی تلفن همراه را از خود دور کرده و وقت گران بهای خود را صرف کارهای بهتری از قبیل با خانواده بودن و مطالعه کنیم.
  1. به کتاب‌های الکترونیکی و پادکست‌ها گوش کنید. | تگ پادکست‌های فینیور | 
می‌خواهید مطالعه کنید و از اخبار روز آگاه باشید اما وقت لازم را ندارید. هیچ اشکالی ندارد؛ به شما پیشنهاد می‌کنم که در حین ورزش و رفت آمد خود رادیو، کتاب‌های الکترونیکی و پادکست‌ها را امتحان کنید.
  1. فقط زمانی به مقابله با چالش‌ها بروید که آمادگی لازم را داشته باشید.
مشکلات و چالش‌ها یک امر طبیعی در زندگی همه است و قطعا همه افراد بارها با چالش‌هایی در زندگی خود دست و پنجه نرم کرده‌اند. اگر این چالش‌ها برای شما و زندگی‌تان تهدید آمیز محسوب نمی‌شود؛ آن‌ها را رها کنید و بعد با آرامش و آمادگی لازم به مقابله با آن‌ها بپردازید. در غیر این صورت می‌توانند وقت و انرژی زیادی را از شما بگیرند.

سامانه آموزش و تدریس آنلاین فارسی زبانان edufinior | سامانه ثبت برند یکپارچه سازی و تبلیغات finior | نام اول خدمات ورزشی سامانه فروش و درآمدزایی murmur | سامانه هوشمند سلامتی پروویت provit | سیستم ردیابی اسناد الکترونیکی ایران edts
نشر خبرهای شما : رایگان
ارتباط از طریق گفتگوی آنلاین و یا تماس مستقیم
اینجا مکان تبلیغات شماست : روزانه، هفتگی، ماهانه شامل هزینه | قابل مشاهده در تمام صفحات

Leave a Reply