صدای روز | بانوی ماندگار فروغ فرخزاد

ارتباط از طریق گفتگوی آنلاین و یا تماس مستقیم

همه چیز در از پیش است|س.ع|
Sending
User Review
5 (1 vote)

7 راهکار ساده برای شرایط استرس زا

طبیعی است که هر فردی، هر از گاهی استرس را تجربه کند.  این بخشی از وضعیت انسان، خصوصا در این جامعه‌ی پر تنش است.  اما نکته خوب در مورد استرس این است که می‌توان آن را به راحتی کنترل کرد. با تمرین کردن راه‌کارهای زیر در این شرایط، استرس خود را مدیریت کنید.

 

  1. نفس عمیق بکشید.
اکسیژن از طریق تنفس عمیق می‌تواند سیستم عصبی شما را کند کرده و به شما در آرامش کمک کند. بنابراین، اگر می‌خواهید فشار خون و استرس کم فشار را به طور موقت کاهش دهید، سعی کنید یک نفس عمیق بکشید تا به شما در حفظ و بازسازی آرامش کمک کند.

ocean snorkeling

  1. غذاهای مناسب و سالم بخورید.
رژیم غذایی، به معنی سالم خوردن در هر شرایطی برای انسان ضروری است. به طور کلی، غذا خوردن سالم بهترین چیز برای بدن و ذهن شماست.
 باید به این مهم توجه داشت که رژیم غذایی با خلق و خو و میزان استرس شما نیز مرتبط است. سعی کنید در شرایط پر تنش و استرس‌زا مدیریت خوردن داشته باشید و از کم خوری و یا پرخوری خصوصا خوردن غذاهای چرب خودداری کنید.
12 راه کار عالی برای بهبود سلامتی
  1. محبت کردن و عشق ورزیدن.
بودن در کنار افرادی که دوستشان دارید باعث می‌شود احساس خوبی داشته باشید. داشتن یک رابطه‌ی صمیمانه‌ و قوی با عزیزانتان، اضطراب و استرس را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. و حتی بهتر از این، داشتن یک رابطه‌ی عاطفیِ سالم و پایدار است. زنان به طور طبیعی تمایل دارند که به محبت جسمی شریک زندگی پاسخ دهند. در این مواقع  هورمون‌های شادی یا آندورفین در بدن آن‌ها رها می‌شود. بنابراین، یک آغوش پر محبت یا بوسه‌ای دلپذیر، در کاهش استرسِ یک روز طولانی و سخت، برای هر دو شما موثر و مناسب است.
در کل سعی کنید زمان بیشتری را برای گپ زدن و نشان دادن محبت و عشق خود به این دسته از افراد بگذارید؛ هم باعث خوشحالی آن‌ها خواهد بود و هم کمکِ شایانی در رفع و کاهش استرس شما.

love valentine'sday

  1. پیاده روی کنید.
یکی از ساده‌ترین راه‌های آرام کردن بدن و ذهن این است که کفش‌های پیاده روی خود را بپوشید و به پیاده روی بروید. این کار، اندورفین‌های تقویت کننده خلق و خو آزاد می‌کند و سطح هورمون استرس، کورتیزول را کاهش می‌دهد؛ بنابراین در کاهش استرسِ شما نیز موثر واقع خواهد بود.

walking feet

  1. آدامس بجوید.
استرس دارید و نمی‌توانید روی کارهای خود تمرکز کنید؟ یک راه حل ساده، آدامس بجوید. مطالعات نشان می‌دهد که جویدن یک قطعه آدامس باعث افزایش توجه و اثربخشی به میزان 67 درصد می‌شود. بنابراین، اگر می‌خواهید به سادگی اندکی از استرس خود را کاهش دهید؛ یک عدد آدامس بجوید.
gum food
  1. حیوان خانگی.
تحقیقات ثابت کرده است که تعامل با حیوانات باعث کاهش سطح کورتیزول و افزایش سطح هورمون اکسی توسین می‌شود. بنابراین اگر شرایط داشتن یک دوست خانگی را دارید؛ دست به کار شوید و حیوان خانگی مورد علاقه‌ی خود را بگیرید.

dachshund dog

  1. به اندازه کافی بخوابید.
آیا می‌دانستید که در صورت تحمل سطح قابل توجهی از استرس، به استراحت و خواب بیشتری نیاز دارید؟ هیچ‌گاه نمی‌توان اهمیت خواب را در تنظیم سلامت فیزیولوژیکی و خلقی و همچنین پاسخ به استرس بیش از حد ارزیابی کرد. یک فرد بالغ به هشت ساعت خواب، در طول شبانه روز نیاز دارد. دفعه بعدی که دچار استرس شدید، سعی کنید یک شب خوب استراحت کنید، صبح روز بعد با طراوت و لبخند چالش‌های روز را تسخیر کنید.

سامانه آموزش و تدریس آنلاین فارسی زبانان edufinior | سامانه ثبت برند یکپارچه سازی و تبلیغات finior | نام اول خدمات ورزشی سامانه فروش و درآمدزایی murmur | سامانه هوشمند سلامتی پروویت provit | سیستم ردیابی اسناد الکترونیکی ایران edts
7 راهکار ساده برای شرایط استرس زا 7 راهکار ساده برای شرایط استرس زا 7 راهکار ساده برای شرایط استرس زا 7 راهکار ساده برای شرایط استرس زا 7 راهکار ساده برای شرایط استرس زا 7 راهکار ساده برای شرایط استرس زا 7 راهکار ساده برای شرایط استرس زا 7 راهکار ساده برای شرایط استرس زا 7 راهکار ساده برای شرایط استرس زا 
نشر خبرهای شما : رایگان
ارتباط از طریق گفتگوی آنلاین و یا تماس مستقیم
اینجا مکان تبلیغات شماست : روزانه، هفتگی، ماهانه شامل هزینه | قابل مشاهده در تمام صفحات

Leave a Reply