صدای روز | بانوی ماندگار فروغ فرخزاد

ارتباط از طریق گفتگوی آنلاین و یا تماس مستقیم

همه چیز در از پیش است|س.ع|

12 راهکار عالی برای تغییر زندگی

Sending
User Review
0 (0 votes)

12 راهکار عالی برای تغییر زندگی

در دوره‌ای از زندگیِ هر فردی ممکن است دلیل یا دلایلی وجود داشته باشند که فرد را از یک زندگی واقعی دور کرده باشد. مثلا طلاق، غلبه بر اعتیاد، گذراندن یک آسیب جدی، بیماری، خیانت، مشکلات عاطفی و …… . این‌ها پاره‌ای از دلایلی هستند که ممکن است هر فردی را وادار به ریست کردن و از نو شروع کردن زندگی کند.
اگر شما هم اکنون در حال گذراندن نوعی بحران در این دوره از زندگی خود هستید؛ با فهمیدن این که می خواهید در زندگی کجا بروید زندگی جدیدی را شروع کنید. با ایجاد یک سری تغییرات مثبت کوچک، به تدریج زندگی خود را بهبود ببخشید.

12 راهکار عالی برای تغییر زندگی

12 راهکار عالی برای تغییر زندگی | چگونه زندگی خود را دوباره راه اندازی کنیم؟

 1. ارزش‌های شخصی خود را تعریف کنید. | 12 راهکار عالی برای تغییر زندگی
اگر بی هیچ دلیل احساس می‌کنید باید زندگی خود را از نوع راه اندازی و ریست کنید؛ ممکن است به این دلیل باشد که فکر می‌کنید بر طبق اصول و ارزش‌های ذهنی خود زندگی نمی‌کنید.ارزش‌ها و اعتقادات، ایده‌هایی برای پایه‌ی زندگی شما هستند. بنابراین ارزش‌ها، اولویت‌ها و مسائل مهم زندگی‌تان را بررسی کنید و بر اساس آن یک تصمیم درست برای خود و زندگی‌تان اتخاذ کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این مورد، پیشنهاد می‌کنم حتما مقاله ارزش‌ها را مطالعه بفرمایید.
 1. بهترین خود را تصور کنید. | 12 راهکار عالی برای تغییر زندگی
برای هدایت بهتر مسیر خود، یک تمرین تجسم انجام دهید. تجسم می‌تواند ابزاری قدرتمند برای شفاف سازی خواسته‌ها باشد. تصور کنید که دوست دارید در 5 ، 10 یا 15 سال آینده چه کسی باشید.
به مکانی آرام بروید که می‌توانید بدون حواس پرتی در آن‌جا بنشینید. چشمان‌تان را بسته و خود را در نقطه‌ی خاصی از آینده (به عنوان مثال 1 سال یا 5 سال آینده) در ذهن خود تصویر کنید. تصور کنید که در این مدت در اوج موفقیت هستید.
شما در این چشم انداز چه می‌کنید؟ شغل شما چیست؟ چه سبک از زندگی‌ای دارید؟ در ارتباط و محاصره چه کسانی هستید؟ برای تفریح و در زمان فراغت خود ​​چیکار می‌کنید؟
سپس جزئیات مربوط به این تصور ذهنی را یادداشت کنید. همین طور یادداشت کنید که برای تحقق بخشیدن به این چشم انداز، به چه مهارت‌ها یا نقاط قوتی نیاز دارید؟ چگونه می‌توانید این مهارت‌ها را کسب کنید؟
به همین راحتی شما به تمام اهداف خود پی برده‌اید.
 1. نگاهی به انتخاب‌های روزانه خود بیندازید. | 12 راهکار عالی برای تغییر زندگی
 غالباً بیشتر افراد آن‌چه را که در طول یک سال می‌توانند انجام دهند؛ بیش از حد ارزیابی می‌کنند؛ اما آن‌چه را که می‌توانند در طول یک روز انجام دهند را دست کم می‌گیرند و این موضوع را فراموش می‌کنند که آن چه در طول روز انجام داده می‌شود یک سال را می‌سازد. بنابراین اصل، توجه به کارها و رفتارهای روزانه بسیار مهم است چرا که اهداف هر فردی به همین اعمال هر چند کوچک روزانه بستگی دارد. پس به انواع کارهایی که روزانه انجام می‌دهید فکر کنید. آیا این اقدامات یا عادات در راستای اهداف نهایی شما قرار دارند؟

12 راهکار عالی برای تغییر زندگی

 1. اهداف واقع بینانه تعیین کنید. | 12 راهکار عالی برای تغییر زندگی
 بعد از این‌که وقت خود را صرف تصور رویاهای خود و ارزیابی کردن اعمال روزانه کردید؛ می‌توانید یک برنامه عملیاتی عالی برای نزدیک کردن خود به جایی که می‌خواهید را، بسازید. امروز چه کاری می‌توانید انجام دهید تا فردا به جایی که می‌خواهید نزدیک شوید؟ اهداف هوشمندانه‌ای تعیین کنید که می‌توان آن‌ها را به مراحل کوچک‌تر تقسیم کرد. به این ترتیب، می‌توانید هر روز در جهت رسیدن به اهداف خود اقدامات مثبتی را انجام دهید.
به عنوان مثال، شاید در تمرین تجسم، خودتان را در جایگاه یک کار آفرین دیدید که کسب و کار خود را اداره می‌کنید. این یک هدف عالی است که در طول زمان و بسته به فعالیت‌ها و برنامه ریزی‌های شما، به دست می‌آید.

12 راهکار عالی برای تغییر زندگی | چگونه یک جهت جدید و مناسب برای خود پیدا کنیم؟

 1. عقب نشینی کنید. | 12 راهکار عالی برای تغییر زندگی
 یک راه کوچک برای ریست کردن زندگی، عقب نشینی کردن است. بسته به شرایط خاص هر فرد عقب نشینی‌هایی وجود دارد که تقریباً با هر نوع ترجیحی متناسب است. یک عقب نشینی این فرصت را برای افراد فراهم می‌کند که چند روز از محیط روزمره خود دور شوند تا بتوانند دوباره تجدید قوا کنند و دیدگاه جدید یا حس الهام بخشی به دست  آورند.
 1. چیز جدیدی یاد بگیرید. | 12 راهکار عالی برای تغییر زندگی
 اگر در زندگی روزمره احساس انگیزه نمی‌کنید؛ ممکن است لازم باشد سلول‌های مغز خود را با یک چالش جدید تقویت کنید. انتخابی در قالب یک مهارت یا سرگرمی جدید می‌تواند همان چیزی باشد که شما برای تازه و نو کردن برنامه خود نیاز دارید. یادگیری زبان جدید، رقص، غذاهای بومی و … را امتحان کنید. راهی برای به چالش کشیدن خود پیدا کنید.

12 راهکار عالی برای تغییر زندگی

 1. بازی و سرگرمی داشته باشید. | 12 راهکار عالی برای تغییر زندگی
اگر تمام زمان خود را صرف انجام کار کنید؛ مطمئنا در طولانی مدت زندگی خود را در حالت بی رنگی احساس خواهید کرد. مشغولیت زیادیِ ناشی از کار و شغل، می‌تواند موجب ایجاد استرس مزمن شود و سلامتی شما تهدید کند. بنابراین بهتر است که برنامه روزانه خود را بازنگری کنید و در طول هفته زمانی را به تفریح اختصاص دهید. این تفریح می‌تواند شامل بازی‌های مهیج یا حتی دیدن یک فیلم کمدی باشد. به احساس خود توجه کنید و آن چیزی را انجام دهید که موجب شادی شما شده و انرژی دوباره به شما دهد.
 1. رژیم درست و متعادلی داشته باشید. | 12 راهکار عالی برای تغییر زندگی
به طور کل استفاده از غذاهای فرآوری شده یا فست فودها، نوشابه‌های گازدار، نوشیدنی‌های کافئین دار یا الکل می‌تواند باعث بدتر شدن خلق و خو و در نتیجه نگرش شما به زندگی شود. این غذاها و نوشیدنی‌ها باعث ایجاد مزاحمت شده و کیفیت خواب شما را تحت تأثیر قرار می‌دهند. با استفاده از مواد غذایی سالم‌تر جلوی تأثیرات منفیِ ناشی از انتخاب‌های نامناسب رژیم غذایی را بگیرید. مطمئن باشید که این تغییر کوچک می‌تواند فواید بسیار خوبی بر سلامتی شما داشته باشد. استفاده از غذاهای خیلی شور و شیرین و کافئین بیش از حد را در رژیم غذایی خود کنترل کنید و میوه، سبزیجات، حبوبات و غلات سبوس دار را جز پایه و اساس رژیم غذایی خود قرار دهید. همچنین هر روز به میزان لازم آب بنوشید تا بدنتان به طور مناسب آب‌رسانی شود.

12 راهکار عالی برای تغییر زندگی

12 راهکار عالی برای تغییر زندگی | آیا بعد از گذراندن یک مشکل جدی می‌توان دوباره کنترل زندگی را به دست گرفت؟

 1. مدیتیشن را امتحان کنید. | 12 راهکار عالی برای تغییر زندگی
گاهی اوقات تنظیم مجدد زندگی می‌تواند به معنای کاهش سرعت و لذت بردن از لحظه فعلی باشد. مراقبه و مدیتیشن عملی مفید است که به شما کمک می‌کند از لحظه کنونی بیشتر آگاه شوید. هر روز فقط 5 دقیقه وقت بگذارید و در سکوت بنشینید؛ چشمان خود را ببندید و از طریق بینی عمیق نفس بکشید؛ نفس خود را برای چند ثانیه نگه دارید و سپس، به آرامی از طریق دهان خود آن را بیرون دهید. تمرکز کنید و به چیزهای خوب و مثبت فکر کنید.
 1. عادت‌های نادرست و ناسالم را کنار بگذارید. | 12 راهکار عالی برای تغییر زندگی
اگر به دنبال یک تغییر اساسی هستید؛ ممکن است بهتر باشد که از برخی عادات خود شروع کنید. تغییر عادت یک کار جدی و البته سخت است اما وقتی عادت‌های منفی را ترک و یا کم کرده و عادت‌های مثبت را جایگزین آن می‌کنید متوجه می‌شوید زندگی شما شروع به تغییر و بهتر شدن می‌کند.
برای ایجاد تغییرات، بهتر است از عادتی شروع کنید که مانع رسیدن شما به اهدافتان شده‌اند. بهترین راه برای ترک عادت ناسالم و نادرست، یافتن عادت مثبت برای جایگزینی آن است. به عنوان مثال اگر به تماشای تلویزیون بیش از حد عادت دارید و می‌خواهید تماشای کردن تلویزیون را متوقف کنید؛ پس بهتر است فعالیت دیگری جایگزین آن کنید که مفیدتر نیز باشد؛ مثلا می‌توانید در این مدت مطالعه کنید، در یک باشگاه ورزش ثبت نام کرده و به فعالیت بدنی بپردازید، جدول حل کنید و یا رنگ آمیزی مخصوص بزرگسالان را امتحان کنید.
برای عادت‌های جدی‌تر و مخرب‌تر مانند مواد مخدر، الکل یا حتی در مواردی پرخوری، ممکن است نیاز به کمک حرفه‌ای داشته باشید. بنابراین قبل از هرگونه اقدامی حتما با یک روانشناس مشورت کنید.

12 راهکار عالی برای تغییر زندگی

 1. به روابط سمی پایان دهید. | 12 راهکار عالی برای تغییر زندگی
ارتباطات اجتماعی بخش مهمی از زندگی هر فردی است؛ بنابراین اگر فکر می‌کنید که در اطراف شما افرادی هستند که موجب ناراحتی و آشفتگی ذهنی شما می‌شوند؛ وقت آن رسیده است که به این است از روابط پایان دهید. این روابط هم می‌توانند شامل روابط با دوستان و اطرافیان باشند و هم شامل شریک زندگی و پارتنر عاطفی شما. همسری که از شما سوءاستفاده عاطفی می‌کند؛ دوستی که همیشه در حال حسادت به شماست و یا رئیسی که نمی‌تواند کمک‌ها و خدمات شما را تشخیص دهد؛ همه می‌توانند بر رضایت شما از زندگی‌تان تأثیر بگذارند. بنابراین به دقت در مورد احساس هر فرد در زندگی خود فکر کنید و سعی داشته باشید که با این دسته از افرادی که موجب به هم ریختگی و دور شدن شما از مسیر اصلی می‌شوند؛ حتما برخورد جدی داشته باشید و در صورت جدی نگرفتن شما، با آن‌ها حتما قطع ارتباط کنید. اگر قادر به قطع کامل روابط خاص نیستید؛ تا آن‌جا که می‌توانید فاصله بگیرید. برای مطالعه موارد بیشتر به بخش افراد مسموم مراجعه کنید.
 1. برای هیچ‌کس، غیر از خودتان، تغییر نکنید. | 12 راهکار عالی برای تغییر زندگی
بیشتر لبخند بزن. این باعث می‌شود که با اعتماد به نفس‌تر دیده شوید حتی اگر واقعا این‌گونه نباشد. شخصی را که می‌خواهید باشید ایجاد کنید. اگر بخواهید؛ مطمئنا می‌توانید به اندازه کافی هر کاری انجام دهید. از اول شروع کرده و گذشته خود را حذف کنید و زندگی را همانطور که می‌خواهید شروع کنید. با افرادی که دروغ می‌گویند؛ دزدی و قلدری می‌کنند یا از مواد مخدر و الکل استفاده می‌کنند دوری کنید.

12 راهکار عالی برای تغییر زندگی


سامانه آموزش و تدریس آنلاین فارسی زبانان edufinior | سامانه ثبت برند یکپارچه سازی و تبلیغات finior | نام اول خدمات ورزشی سامانه فروش و درآمدزایی murmur | سامانه هوشمند سلامتی پروویت provit | سیستم ردیابی اسناد الکترونیکی ایران edts

 

12 راهکار عالی برای تغییر زندگی | 12 راهکار عالی برای تغییر زندگی | 12 راهکار عالی برای تغییر زندگی | 12 راهکار عالی برای تغییر زندگی | 12 راهکار عالی برای تغییر زندگی | 12 راهکار عالی برای تغییر زندگی | 12 راهکار عالی برای تغییر زندگی | 12 راهکار عالی برای تغییر زندگی
نشر خبرهای شما : رایگان
ارتباط از طریق گفتگوی آنلاین و یا تماس مستقیم
اینجا مکان تبلیغات شماست : روزانه، هفتگی، ماهانه شامل هزینه | قابل مشاهده در تمام صفحات

Leave a Reply