صدای روز | بانوی ماندگار فروغ فرخزاد

ارتباط از طریق گفتگوی آنلاین و یا تماس مستقیم

همه چیز در از پیش است|س.ع|

چگونه خود را از افراد مسموم نجات دهیم؟

Sending
User Review
5 (1 vote)

چگونه خود را از افراد مسموم نجات دهیم؟

شما در بهترین حالت روز خود هستید و همه چی عالی می‌گذرد اما ناگهان، آن فرد ظاهر می‌شود. کسی که همیشه کمی عصبی، ناراحت یا ناراضی است.
یادتان باشد این افراد هر چند که سمی باشند، اما لازم نیست زندگی شما را خراب کنند. آن‌ها فقط درصورتی می‌توانند بر شما و زندگی‌تان تاثیر بگذارند که اجازه‌ی این کار را، شما به آن‌ها بدهید.
در این مقاله با ما همراه باشید. در ابتدا به شناخت افراد سمی و سپس به نحوه‌ی تعامل و رفتار با آن‌ها می‌پردازیم.

شناخت افراد مسموم

همه‌ی ما در زندگی مشکلات و فراز و نشیب‌هایی که منجر به ناراحتی روحی در ما می‌شوند را داریم اما چیزی که مهم است توانایی مدیریت و کنترل این ناراحتی‌ها است. افراد سمی می‌خواهند که ما هم به اندازه‌ی آن‌ها درگیر و ناراضی باشیم؛ بنابراین بهتر است از این دسته از شخصیت‌ها تا حد امکان دور باشیم. به صفات سمی زیر توجه داشته باشید:
    عصبی بودن
    غر زدن مدام و شکایت
    چسبندگی و وابستگی
    انتقاد منفی
    جهان بینی منفی یا بدبینانه
    و در موارد شدید، افراد سواستفاده‌گر.

 

  1. افراد عصبی.
در برخورد با افراد به زبان بدن و لحن صدا توجه کنید. زبان بدن بد مانند یک نوجوان کثیف و بد دهن به نظر می رسد: شانه‌ها به پایین، عدم برقراری تماس چشمی، حرکات بزرگ و خصمانه و غیره.
و زبان بدن خوب می‌تواند مانند جورج واشنگتن به نظر برسد: پشت صاف، چانه بالا، شانه ها به عقب و غیره.
چشم ها و گوش های خود را همیشه باز نگه دارید تا در شناخت و برخورد با افراد سمی بهتر و دقیق‌تر باشید. عصبانیت، فریاد و انتقاد منفی از نشانه‌های اصلی شخصیت سمی است. افراد عصبانی گاهی به کمک زیادی احتیاج دارند، اما وظیفه شما این نیست که کیسه بوکس آن‌ها باشید. افرادی که بر احساسات خود تسلط دارند معمولاً نیازی به فریاد زدن ندارند، بنابراین مراقب صدای بلند باشید. مراقب خشم ساکت و آرام نیز باشید. بعضی از افراد حرف زیادی نخواهند زد؛ اما ممکن است در مواقعی عجیب و غریب که شما اصلا فکرش را هم نمی‌کنید؛ عصبانیتشان فراخوانده شود. اگر مجبورید با افراد عصبانی کار کنید؛ هرگز مانند آن‌ها برخورد نکرده و خشم خود را بروز ندهید چرا که فقط منجر به عصبانیت بیشتر آن‌ها می‌شوید. در زندگی و برخورد با افراد، حرفه‌ای و مودب باشید. مطمئنا آن‌ها به خاطر این رفتار از شما متنفر خواهند شد، اما دیر یا زود درس خود را می‌آموزند.
  1. از افراد منفی دور بمانید.
 افرادی که جهان بینی بسیار منفی دارند اغلب در مورد بدبختی خود با دیگران رقابت می‌کنند و سعی می‌کنند غم و اندوه دیگران را پشت سر بگذارند و ناکامی‌های خود را پررنگ‌تر جلوه دهند. مراقب افرادی باشید که به طور مداوم و حتی با نشاط، در مورد شکست‌ها و اندوه خود صحبت می‌کنند.
  1. از افراد جویای توجه دور بمانید.
 افراد ناامن قادر به ایجاد احساس ارزشمندی در خود نیستند و اغلب برای بدست آوردن آن احساس به دیگران چسبیده‌اند.
  1. افراد شایعه پراکن را از خود دور نگه داررید.
 شایعات به جای حمایت از دیگران، از احساس حسادت تغذیه می‌کنند. افراد شایعه پراکن به طور مداوم خود را با دیگران مقایسه می‌کنند. برای این دسته از افراد، شایعه پراکنی روش خوبی برای آماده سازی خود برای ناامیدی و شکست‌هایشان است.

 

 

برخورد با افراد مسموم

حال که تا حدودی با افراد مسموم آشنا شدید صادقانه از خود بپرسید آیا دوستانتان سمی هستند؟ آیا افراد زندگی شما بهترین ها را در شما به نمایش می‌گذارند؟ آیا افرادی هستند که احساس بدی در شما ایجاد می‌کنند؟
 کنار گذاشتن دوستی سخت است. اما اجازه ندهید که بدترین افراد زندگی شما، بهترین دوستانتان باشند.
هرگز سعی نکنید افراد سمی را کنترل یا تغییر دهید. شخصیت‌های سمی فقط در صورت تأثیر منفی بر شما، سمی هستند؛ در غیر این صورت خود را درگیر این افراد نکنید. فقط اجازه ندهید که بر شما تأثیر بگذارند.
از افراد سمی به شدت پرهیز کنید. اگر در تلاش برای مقابله با منفی نگری که افراد در زندگی شما ایجاد می‌کنند هستید؛ زمان آن رسیده است که تعاملات خود را با آن‌ها محدود کنید. “شما نمی‌توانید نحوه رفتار مردم را تغییر دهید، اما می‌توانید خود را از این معادلات منفی حذف کنید.” روابط سمی خود را به طور کامل پایان دهید. اگر کسی با منفی بودن خود واقعاً بر سلامت و سلامتی شما تأثیر می‌گذارد، بدون تعارف رابطه را خاتمه دهید. ممکن است کمی صدمه‌ی روحی ببینید اما بدون شک این صدمه بسیار کمتر از صدماتی است که از قطع ارتباط ” نکردن ” دریافت می‌کنید. خود را از مسمومیت نجات داده و نیازها و خواسته‌های خود را در اولویت قرار دهید. چه چیز برای شما بیشتر اهمیت دارد؟ از زندگی خود چه می‌خواهید؟ به صحبت‌های دیگران گوش دهید، اما به خود یادآوری کنید که این شما هستید که باید برای زندگی خود تصمیم بگیرید نه حرف‌های دیگران. اگر افراد این واقعیت که شما تصمیم‌گیرنده‌ی نهایی هستید را نپذیرند؛ این مشکل آن‌هاست و  می‌توانند از شما دور شوند؛ این به نفع شما نیز است. خودتان تصمیم بگیرید. افراد زیادی زندگی را این‌گونه می‌گذرانند که: “پدر و مادرم می‌خواستند فلان کنم؛ بنابراین من هم آن کار را کردم ” یا ” همسرم می‌خواست به شهر فلان برود، بنابراین ما به آن شهر رفتیم.” آیا می‌خواهید زندگی شما توسط شخص دیگری پیش برود؟ مسلما نه. بنابراین اجازه ندهید دیگران یا ترجیحات آن‌ها بهانه‌ای برای تصمیمت شما باشد.
اگر به طور مداوم با افراد منفی در ارتباط هستید باید استرس‌زا بودن و خطرات وجود آن‌ها در زندگی‌تان را جدی بگیرید؛ بنابراین؛ این افراد را از زندگی خود حذف کنید و یا تا حد امکان ارتباط خود را با این افراد کمتر و کمتر کنید و چیزی را پیدا کنید که باعث آرامش و تمرکز شما شود و در صورت نیاز به تأمین انرژی مجدد بتوانید به آن پناه ببرید و از دنیا لذت ببرید؛ مانند: مراقبه، یوگا، پیاده روی یا طبیعت گردی، ورزش های رزمی، همین طور می‌توانید به موسیقی گوش دهید، کتاب بخوانید یا فیلم تماشا کنید.

 

 

چگونه خود را از افراد مسموم نجات دهیم؟


سامانه آموزش و تدریس آنلاین فارسی زبانان edufinior | سامانه ثبت برند یکپارچه سازی و تبلیغات finior | نام اول خدمات ورزشی سامانه فروش و درآمدزایی murmur | سامانه هوشمند سلامتی پروویت provit | سیستم ردیابی اسناد الکترونیکی ایران edts

 

چگونه خود را از افراد مسموم نجات دهیم؟| چگونه خود را از افراد مسموم نجات دهیم؟ | چگونه خود را از افراد مسموم نجات دهیم؟ | چگونه خود را از افراد مسموم نجات دهیم؟ | چگونه خود را از افراد مسموم نجات دهیم؟

نشر خبرهای شما : رایگان
ارتباط از طریق گفتگوی آنلاین و یا تماس مستقیم
اینجا مکان تبلیغات شماست : روزانه، هفتگی، ماهانه شامل هزینه | قابل مشاهده در تمام صفحات

Leave a Reply