صدای روز | بانوی ماندگار فروغ فرخزاد

ارتباط از طریق گفتگوی آنلاین و یا تماس مستقیم

همه چیز در از پیش است|س.ع|

چگونه با اعتماد به نفس به نظر برسیم؟

Sending
User Review
3.67 (3 votes)

چگونه با اعتماد به نفس به نظر برسیم؟

در این مطلب می‌خواهم در مورد اعتماد به نفس و همین طور راه های کمک کننده برای افزایش اعتماد به نفس، صحبت کنیم.
گاهی، افراد به اشتباه واژه‌های اعتماد به نفس، عزت نفس و خودشیفتگی را به جای هم به کار می‌برند. باید توجه و دقت داشته باشیم باشیم که این موارد متفاوت از یکدیگر هستند.

سارا دولتعلی زاده چگونه با اعتماد به نفس به نظر برسیم؟

سارا دولتعلی زاده


چگونه با اعتماد به نفس به نظر برسیم؟

چگونه با اعتماد به نفس به نظر برسیم؟ | اعتماد به نفس چیست؟

اعتماد به نفس یعنی ایمان، باور و اعتمادی که فرد در رابطه با توانایی‌های خود دارد.  اعتماد به نفس، اعتماد به توانایی‌ها به صورت واقع بینانه و درست است این که فرد توانایی کنار آمدن با چالش‌های زندگی، چه کوچک مثل ارائه یک مطلب در جمع، چه بزرگ مانند مشکلات احتمالی و ناگوار زندگی، که در هر دو این موارد فرد دارای اعتماد به نفس می‌تواند عملکرد خوبی داشته باشد؛ است.
اگر اعتماد به نفس فرد از مدار واقع بینانه و درست خود خارج شود و به صورت اغراق آمیز ( که این اغراق به دلیل احساس ناامنی در فرد است. ) باشد؛ شاید در مواردی با بررسی بتوان نام خودشیفتگی را بر آن گذاشت.
فرد دارای اعتماد به نفس لزوما دارای عزت نفس نیست؛ این خود دلیلی مهم برای تفاوت قائل شدن بین دو مفهوم عزت نفس و اعتماد به نفس است.
و اما عزت نفس….
عزت نفس یعنی ازرش و ارزیابی فرد از خود، در اصل عزت نفس پایه‌ی درونی دارد و در نهایت در طرز رفتار و شخصیت هر فرد نمایان می‌شود. به طور کلی افراد با عزت نفس احساس خوب و ارزشمندی می‌کنند. به موضوع عزت نفس در مطلب‌های بعدی خواهیم پرداخت.

چگونه با اعتماد به نفس به نظر برسیم؟

چگونه با اعتماد به نفس به نظر برسیم؟ | چگونه اعتماد به نفس خودد را بهبود ببخشیم؟

اعتماد به نفس، به طور کلی در بین افراد جز ویژگی‌های شخصیتی مثبت تلقی می‌شود؛ و افراد به دنبال افزایش و بهبود اعتماد به نفس خود در زندگی هستند؛ بنابراین سعی داریم که در ادامه راهکارهایی را برای افزایش اعتماد به نفس در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.
خوش بختانه اعتماد به نفس را می‌توان جز ویژگی‌های اکتسابی قرار داد و برای به دست آوردن آن تلاش کرد چرا که اعتماد به نفس به مرور زمان با تمرین به دست می‌آید.
 1. خود را با دیگران مقایسه نکنید. | چگونه با اعتماد به نفس به نظر برسیم؟ مقاله از سارا دولتعلی زاده
روی خود تمرکز کنید نه دیگران، این که چگونه قدم به قدم به اهداف خود نزدیک شوید. مقایسه کردن فقط و فقط انرژی کاذب از شما می‌گیرد و تمرکز شما را ازخودتان دور می‌کند. بنابراین مهم ترین و اولین قدم برای بهبود اعتماد به نفس این است که دست از مقایسه خود با دیگران بردارید. پس فراموش نکنید که مقایسه ممنوع. شما باید از دیروز خود بهتر باشید نه از دیگران. تنها مقایسه‌ی مجاز، مقایسه شما با خودتان است نه دیگری.

چگونه با اعتماد به نفس به نظر برسیم؟ | آیا با تمرین می‌توان اعتماد به نفس را افزایش داد؟

 1. دیگران را سرزنش نکند. | چگونه با اعتماد به نفس به نظر برسیم؟ مقاله از سارا دولتعلی زاده
یکی از بزرگترین نشانه‌های اعتماد به نفس پایین نپذیرفتن اشتباه است. به اشتباهات خود خوب دقت کنید و به اندازه کافی در آن‌ها تامل کنید. دیگران را مقصر اشتباهات شخصی خود نکنید و بهانه نیاورید. بپذیرید و از اشتباهات خود برای گام‌های بعد درس بگیرید.
 1. نگران افکار دیگران نباشید. | چگونه با اعتماد به نفس به نظر برسیم؟ مقاله از سارا دولتعلی زاده
افراد دارای اعتماد به نفس پایین مدام نگران افکار و نظرات دیگران درباره خود و کارهایشان هستند، انگار که درستی یا نادرستی کارهای آن‌ها به تایید دیگران بستگی دارد. نظر گرفتن و مشورت خواستن بسیار کار پسندیده و خوبی است؛ اما در حد نرمال، سالم و درست. بنابراین به جای نگرانی در مورد افکار دیگران سعی کنید از یک فرد مطمئن ومتخصص مشورت بگیرید و روی کار خودتان تمرکز کنید نه افکار دیگران.
 1. واقع بینانه به مسائل نگاه کنید. | چگونه با اعتماد به نفس به نظر برسیم؟ مقاله از سارا دولتعلی زاده
اجازه ندهید افکار منفی و سمی روی افکار شما سایه بیندازند و تمرکز شما را از بین ببرد. و برعکس این موضوع هم می‌تواند در بعضی افراد صدق کند به طوری که مدام با افکار زیاد از حد مثبت وقوانین جذب ( روانشناسی زرد ) به گول زدن خود مشغول هستند. واقع بینانه به مسائل نگاه کنید و درصدد رفع موانع ومشکلات باشید.
 1. به خودتان اهمیت بدهید. | چگونه با اعتماد به نفس به نظر برسیم؟ مقاله از سارا دولتعلی زاده
روزانه حتما برای خود وقت بگذارید. چند دقیقه‌ای را در شروع روز مدیتیشن کنید و آرامش لازم را برای کل روز به دست بگیرید. در طول هفته حتما چند روز را به ورزش کردن اختصاص بدهید حتی پیاده روی. با بدن خود مهربان باشید و غذای مناسب و سالم میل کنید.

چگونه با اعتماد به نفس به نظر برسیم؟

چگونه با اعتماد به نفس به نظر برسیم؟ | چه راهکارهایی برای افزایش اعتماد به نفس وجود دارد؟

 1. خود شناسی داشته باشید. | چگونه با اعتماد به نفس به نظر برسیم؟ مقاله از سارا دولتعلی زاده
یک فرد عاقل قبل از عمل کردن تمام جنبه‌های شخصی، روانی وموقعیتی خود را بررسی و آنالیز می‌کند تا بر اساس موقعیت و روحیات خود هدف گذاری و برنامه ریزی کند. عمل کردن بدون شناخت خود ممکن است شما را به ناکامی بکشاند. بنابراین شروع به خودشناسی کنید و براساس آن عمل کنید و ببیند که چه تاثیر مثبتی بر اعتماد به نفس شما خواهد گذاشت. خودشناسی راهی است برای آماده شدن شما جهت اهداف زندگی، پس شما موظف  هستید که با آمادگی کامل به سمت اهداف خود حرکت کنید.
 1. مهربان باشید. | چگونه با اعتماد به نفس به نظر برسیم؟ مقاله از سارا دولتعلی زاده
هر چه در زندگی سخاوت مندتر باشید؛ به طور حتم شادتر و مهربان‌تر هم خواهید بود. این یک چرخه است؛ که مطمئنا روی اعتماد به نفس شما تاثیر مثبت خواهد داشت.
 1. شمرده صحبت کنید. | چگونه با اعتماد به نفس به نظر برسیم؟ مقاله از سارا دولتعلی زاده
با آرامش و شمرده صحبت کردن یکی از بهترین روش‌ها برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران و مسلما بهبود اعتماد به نفس است؛ چرا که وقتی با عجله وتند صحبت می‌کنید کلمات شما ممکن است قابل فهم نباشد و مخاطب از هم کلام شدن با شما لذت نبرد. پس سعی کنید با آرامش صحبت کنید.
 1. حالت مناسب بدنی خودرا حفظ کنید. | چگونه با اعتماد به نفس به نظر برسیم؟ مقاله از سارا دولتعلی زاده
شاید صاف ایستادن و صاف نشستن به نظر مورد مهمی نرسد؛ اما کاملا برعکس است. حالت بدنی شما در در هنگام ایستادن و نشستن بسیار مهم است و تاثیر بسیاری در مخاطب شما دارد. بنابراین سعی کنید بهترین حالت بدنی را داشته باشید. قوز نکنید و حالت طبیعی ودرست بدن خود را حفظ کنید. به مرور تاثیر آن را روی اعتماد به نفس خود خواهید دید.

چگونه با اعتماد به نفس به نظر برسیم؟ 

چگونه با اعتماد به نفس به نظر برسیم؟ | اعتماد به نفس چه تاثیری در زندگی افراد دارد؟

 1. اهداف خود را مشخص کنید و برای آن‌ها برنامه ریزی داشته باشید.| چگونه با اعتماد به نفس به نظر برسیم؟ مقاله از سارا دولتعلی زاده
اهداف خود به هدف‌های کوچک‌تر تقسیم کنید و گام به گام به آن‌ها را به مرحله اجرا برسانید. وقتی یک قدم بزرگ برمیدارید درصد خطا و آسیب دیدگی هم به همان میزان بالا می‌برید. اما وقتی گام‌های کوچک‌تری را برمیدارید مسلما بهتر می‌توانید روی آن تمرکز و به مرحله اجرا دربیاورید که همین موضوع به طور مستقیم بر بهبود اعتماد به نفس تاثیر گذار است.
 1. فعال بودن را تمرین کنید. | چگونه با اعتماد به نفس به نظر برسیم؟ مقاله از سارا دولتعلی زاده
وقت ارزشمند خود را به بطالت و بیکاری نگذرانید. در بطالت و بیکاری احساس کسالت و رخوت وجود دارد که می‌تواند تاثیر منفی بر اعتماد به نفس هر فرد داشته باشد. اجازه ندهید که جسم و روحتان به بیکاری عادت کند. هرکارمثبت و مفید، هرچند کوچک، از به بطالت گذراندن و بیکاری بهتر است. کتاب بخوانید، آموزش ببینید، ورزش کنید، درس بخوانید؛ و به طور کلی هر کار مفیدی که حس شادابی را در شما تقویت کند را در لیست کارهای روزانه خود قرار دهید و تاثیر آن‌ها را در کوتاه مدت روی بهبود اعتماد به نفس خود ببینید.

چگونه با اعتماد به نفس به نظر برسیم؟

 


سامانه آموزش و تدریس آنلاین فارسی زبانان edufinior فروشگاه آنلاین مورمور murmur | سیستم ردیابی اسناد الکترونیکی ایران edts

 

نشر خبرهای شما : رایگان
ارتباط از طریق گفتگوی آنلاین و یا تماس مستقیم
اینجا مکان تبلیغات شماست : روزانه، هفتگی، ماهانه شامل هزینه | قابل مشاهده در تمام صفحات

Leave a Reply