صدای روز | بانوی ماندگار فروغ فرخزاد

ارتباط از طریق گفتگوی آنلاین و یا تماس مستقیم

همه چیز در از پیش است|س.ع|
Sending
User Review
5 (5 votes)

چگونه از دردسر دور بمانیم ؟

سارا دولتعلیزاده

با نگارش: سارا

چگونه از دردسر دور بمانیم ؟ آیا دردسرها و مشکلات فقط مخصوص دوران نوجوانی است ؟ 

گاهی اوقات ممکن است به نظر برسد که افراد در نوجوانی مدام با معلمان یا والدین خود به مشکل بر می‌خورند. بهترین کار ممکن این است که قبل از شروع مشکل جلوی وقوع آن گرفته شود. گاهی حتی مشکلات و دردسرهایی که فکر می‌کنیم فقط مخصوص دوران نوجوانی است؛ تا مدت‌ها بعد نیز با ما باشد. اما باید بدانیم که با رعایت چند نکته‌ی ساده می‌توان به راحتی بسیاری از دردسرها؛ نه تنها در دوران نوجوانی بلک حتی بعد از آن هم دوری کرد و در آرامش بود.
 1. مشغول و فعال باشید.
به یک تیم ورزشی بپیوندید. پیوستن به یک تیم ورزشی، خواه تیمی در مدرسه یا در باشگاه باشد، راهی عالی برای دور ماندن از مشکلات است. فوتبال، بسکتبال یا بیسبال، ورزش‌های گروهی راهی عالی برای ملاقات افراد جدید، جالب و ورزشکار است. لازم نیست حتما حرفه‌ای باشید تا به یک تیم ورزشی بپیوندید؛ همین که علاقه داشته باشید عالی ست. حتی می‌توانید به مرور و با پیشرفت کردن؛ بر هبر شدن در تیم تمرکز کنید تا بتوانید از این طریق حتی بیشتر، از انرژی خود استفاده کنید. پیوستن به یک تیم ورزشی و ورزش هفتگی زمینه‌ای فراهم می‌کند تا در آرامش باشید و شما را از استفاده نادرست از انرژی خود باز دارد. یا به جای ورزش می‌توانید به یک کلوپ هنری بپیوندید؛ اگر به هنر خاصی علاقه دارید؛ آن را دنبال کرده و انرژری خود را صرف هنر کنید.
و یا فعالیت‌های دیگری که به آن‌ها علاقه مندید.
 1. دانش آموز و یا دانشجوی فعالی باشید.
 فعال بودن به معنای حضور به موقع، پرهیز از غیبت در کلاس درس، بلند کردن دست و پرسش مودبانه سوال هنگام سوال است. چند موضوع را که مرتب با درس و رشته‌ی شما است واقعاً به آن‌ها اهمیت می‌دهید را پیدا کنید و تا آن‌جا که می‌توانید روی آن‌ها کار کنید.
 1. برای بهبود نمرات خود هدف تعیین کنید.
لازم نیست در هر آزمون نمره کامل کسب کنید، اما می‌توانید تمرکز خود را روی نمره‌ی خوب گرفتن؛ قرار دهید.

Trulli

چگونه از دردسر دور بمانیم ؟ آیا می‌توان از وقوع بعضی مشکلات جلوگیری کرد ؟ 

 1. تا جایی که می‌توانید و فرصت دارید مطالعه کنید.
 مطالعه کردن می‌تواند به شما در گسترش دایره‌ی واژگان و مهارت‌های درک، دانش و هوشمندی بیشتر، و دیدن جهان به روشی کاملاً جدید کمک کند. غرق شدن در یک داستان می‌تواند به شما کمک کند ساعت‌های گذشته را فراموش کرده و به یک جهان کاملا جدید منتقل شوید؛ جهانی که فقط شما ناظر آن هستید. زمان گذاشته هر روز حداقل 30 دقیقه را به مطالعه اختصاص دهید. این کار به مرور در ایجاد یک عادت مادام العمر کمک می‌کند. کتاب‌های مختلفی بخوانید تا ببینید چه ژانرهایی را بیشتر دوست دارید.

چگونه از دردسر دور بمانیم ؟ 

 1. خلاقیت خود را به کار ببندید.
خلاقیت، یکی دیگر از روش‌های عالی برای دور ماندن از مشکلات است.  شما می‌توانید یک نمایش نامه بنویسید و آن را با دوستان خود اجرا کنید، داستانی بنویسید، چیزی بکشید، یک گلدان سرامیکی بسازید، اتاق خود را تزئین کنید و تعدادی از کارهای خلاقانه دیگر که به ذهن‌تان می‌رسد را انجام دهید. استفاده از ذهن، برای خلق چیزی کاملاً جدید و تازه، استفاده بسیار خوبی از انرژی شما است.

lake sunset

 1. برای خانواده نیز وقت بگذارید.
تا زمانی که خانواده شما مکانی است که در آن احساس امنیت و محبت می‌کنید؛ باید تا آن‌جا که می‌توانید با اعضای خانواده خود وقت بگذارید تا تحت تأثیرات مثبت قرار بگیرید؛ این کار تاثیراتی مثبتی در شما خانواده‌تان خواهد داشت. مطمئن باشید؛ ایجاد یک پیوند سالم با اعضای خانواده بسیار مهم است.
 1. از افراد اشتباه پرهیز کنید.
ممکن است افرادی شما را به دردس بیاندازند که بهتر دوست شما هستند. اگر چنین است؛ وقت آن رسیده است که دوستان جدید پیدا کنید. ممکن است این چیزی نباشد که شما خواهان شنیدن آن بوده باشید؛ اما اگر واقعاً می‌خواهید از دردسر دور شوید؛ پس نمی‌توانید با همان افرادی که شما را به دردسر انداخته‌اند مجدد در ارتباط و تعامل باشید. وقت آن رسیده است که به آرامی از افراد سمی و افرادی که باعث می‌شوند به اعتبار شما لطمه وارد شود؛ کنید.

 چگونه از دردسر دور بمانیم ؟ افراد تا چه میزان در مشکلات ما تاثیر گذار هستند ؟ 

 1. با افرادی دوست باشید که تاثیرات مثبت دارند.
اگر با افرادی دوست هستید که انسان‌های خوبی اند؛ اهداف معنادار و زندگی مثبتی دارند، پس به احتمال زیاد آن‌ها می‌توانند روی شما تاثیرات مثبت بگذارند؛ بنابراین تلاش کنید با این افراد دوستی کنید و وقت بگذرانید و از افراد مشکل‌ساز تا حد امکان دوری کنید.
 1. الگویی مناسب داشته باشید.
الگویی پیدا کنید. داشتن الگویی خوب می‌تواند در موفقیت و تصمیم‌گیری صحیح به شما کمک کند. الگوی شما می‌تواند مادر یا پدر شما، خواهر و برادر بزرگ‌تر، یک معلم در مدرسه، یک دوست خانوادگی، یا فردی که واقعاً به شما الهام مثبت و انگیزه می‌دهد تا در زندگی خوب عمل کنید. شما می‌توانید همیشه، برای مشاوره و مشورت در مورد امور خود به این شخص مراجعه کنید.
 1. شایعه پراکنی و غیبت نکنید.
  یکی از راه‌های بسیار مهمِ جلوگیری از هر نوع تعارض این است که شایعه نکنید؛ خواه در مورد معلمان و اساتید خود، همکلاسی‌ها، دوستانتان یا حتی آشنایان. انجام این کار فقط باعث ایجاد احساسات بد می‌شود. مطمئن باشید که اگر در مورد افراد حرف‌های خوبی نمی‌زنید یا به اصطلاح غیبت و شایعه پراکنی می‌کنید؛ به احتمال زیاد به گوش آن‌ها خواهد رسید؛  ممکن است این‌گونه به دردسر بزرگی بیافتید.
 1. سعی کنید با افرادی که گوش شنوا ندارند بحث نکنید.
یکی از دلایلی که ممکن است به دردسر بیفتید این است که شما با افرادی که تمایلی به گوش دادن ندارند؛ صحبت کنید یا برای آن‌ها توضیح بیاورید. صحبت کردن و استدلال آوردن با افرادی که نمی‌خواهند بشنوند؛ فقط اتلاف وقت و انرژی است و شما را به جایی نمی‌رساند. بنابراین از تلاش برای صحبت با این دسته از افراد دست بردارید تا کم‌تر دچار دردسر شوید.

girls woman

چگونه از دردسر دور بمانیم ؟ آیا مشکلات فردی دارای زمینه‌ای خاص هستند ؟ 

 1. از درگیری و گلاویز شدن به شدت بپرهیزید.
 اگر واقعاً می‌خواهید از دردسر دور شوید؛ پس باید بدانید که چگونه از یک درگیری خود را دور کنید. اگر کسی قصد تحریک شما را دارد؛ یاد بگیرید نفس‌های عمیق بکشید و از محل دور شوید و خونسردی خود را حفظ کنید؛ چرا که ضربه زدن به افراد بیشتر برای شما دردسر آفرین خواهد بود تا این‌که موجب آرامش شما شود.
 1. مودب و مهربان باشید.
با همه مودب باشید. مهربان و مودب بودن می‌تواند تا حد زیادی به شما کمک کند تا از دردسر دور شوید. از کلمات “لطفا” و “متشکرم” در جملات خود استفاده کنید. ایجاد عادت خوش اخلاقی و مهارت‌های اجتماعی خوب در طول زندگی به شما کمک خواهد کرد و این خود یک روش عالی برای دور ماندن از بعضی مشکلات و دردسرها است.
 1. مراقب سلامتی‌تان باشید.
 شاید تصور کنید که استراحت کافی، خوردن سه وعده غذایی سالم و ورزش کردن هیچ ارتباطی با دور ماندن از مشکلات ندارد؛ اما باید بدانید سخت در اشتباه هستید. اگر طولامی مدت چیزی نخورده‌ و گرسنه باشید و یا به دلیل بیداری زیاد و بی‌خوابی خسته هستید؛  احتمال این‌که سریع عصبی شوید و حرف بی‌ادبانه‌ای بزنید افزایش می‌یابد. بنابراین از جسم و ذهن خود مراقبت کنید تا به میزان قابل توجهی از دردسر دور باشید.

kids child


سامانه آموزش و تدریس آنلاین فارسی زبانان edufinior | سامانه ثبت برند یکپارچه سازی و تبلیغات finior | نام اول خدمات ورزشی سامانه فروش و درآمدزایی murmur | سامانه هوشمند سلامتی پروویت provit | سیستم ردیابی اسناد الکترونیکی ایران edts
نشر خبرهای شما : رایگان
ارتباط از طریق گفتگوی آنلاین و یا تماس مستقیم
اینجا مکان تبلیغات شماست : روزانه، هفتگی، ماهانه شامل هزینه | قابل مشاهده در تمام صفحات

Leave a Reply