صدای روز | بانوی ماندگار فروغ فرخزاد

ارتباط از طریق گفتگوی آنلاین و یا تماس مستقیم

همه چیز در از پیش است|س.ع|

طنابت کجاست همیشه طناب بگیر دستت

طنابت کجاست همیشه طناب بگیر دستت! طناب بازی یک ورزش ساده اما کارا برای همه سنین. برای بازی یا ورزش از طناب‌های مختلفی استفاده می‌شود. در طناب‌بازی یک (یا چند نفر گروهی) طناب را دور بدن خود تاب می‌دهد. ممکن است یک نفر طناب را بچرخاند و از رویش بپرد یا دو نفر طناب را بچرخانند و یکی از روی آن بپرد. شکل چند نفرهٔ این بازی را با دو طناب هم انجام می‌دهند.

Kid on floor next to jumping rope Free Photo

استاد سجاد عارفی‌نیا متخصص سیستم‌های پیشرفته تمرینی طناب زدن را فعالیتی هیجان انگیر، قابل رقابت و تفریحی بدون نیاز به مکان و ابزار خاص عنوان کرد که برای هر سنّی قابل انجام است. در بسیاری از ورزش‌های پیشرفته از جمله کراس فیت و بوکس نیز از طناب به سیستم‌های مختلف بسیار استفاده می‌شود.

قدم بزن گردش کن و طناب بزن : بیشترین اثربخشی طناب‌بازی به عنوان ورزش در حالتی‌است که با دیگر فعالیت‌های هوازی نظیر پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری و دویدن به شکل روزمره همراه شود.

بزرگان قهرمانی چون محمد علی و تایسون در بوکس طناب زدن را مهم دانستند.

دکتر بورتز در مجله انجمن پزشکی آمریکا در سال ۱۹۸۲ گفته بود؛ در حال حاضر دارویی وجود ندارد که بتواند مانند تمرین‌ ورزشی ضامن سلامتی انسان در طول عمر باشد. همچنین از بورتز سؤال می‌کنند که چه نوع تمرین مناسب و کم هزینه را برای مقابله با سالخوردگی پیشنهاد می‌کنید؟ و او گفت؛ طناب زدن!

دکتر کوپر، مؤسس انجمن تحقیقات هوازی در دالاس تگزاس و همچنین ابداع‌کننده سیستم امتیاز تأثیر ورزش‌های متفاوت می‌گوید: امتیاز طناب‌زدن از هیچ ورزش دیگری کمتر نیست. در حال حاضر میلیون‌ها نفر زن و مرد، پیر و جوان در تمام دنیا به طناب بازی مشغول‌اند و از آن لذت می‌برند. طناب بازی فعالیتی است که به شکل ساده‌اش برای کودکان ۴ تا ۵ سال و به صورت پیشرفته‌اش برای قهرمانان ورزشی مناسب است. در سال ۱۹۸۰ میلادی سازمان بین‌المللی طناب بازی و انجمن طناب بازی کانادا تأسیس شد و در سال ۱۹۹۱ میلادی فدراسیون جهانی طناب بازی تشکیل گردید.
از آنجا که طناب‌بازی هم ورزشی هوازی‌ست و هم در حرکت پاها هماهنگی ایجاد می‌کند، در میان ورزشکاران حرفه‌ای به ویژه بوکسورها و کشتی‌گیران رواج دارد. تکنیک‌های پرش از روی طناب نسبت به سایر فعالیت‌های ورزش حرفه‌ای به سادگی آموخته می‌شود. بنابراین هر فردی در سنین مختلف و با تناسب اندام متفاوت می‌تواند از آن بهره ببرند.
اگر در هر دقیقه بین ۱۲۰ تا ۱۴۰ طناب بزنید، در هر ساعت ۷۲۰ کالری می‌سوزانید و این میزان دو برابر سوخت کالری در ورزش‌هایی نظیر تنیس و والیبال است. به گفته دکتر لئونارد شوارتز (متخصص قلب و عروق)، اگر به جای حذف یک وعده غذا از برنامه روزانه بتوانید طناب بزنید ۹۰ درصد از آنچه که از دست می‌دهید چربی‌های اضافه خواهد بود. همچنین اگر بتوانید روزانه معادل ۱۵۰۰ کالری از طریق ورزش بسوزانید (که این میزان پنج برابر مقداری است که انجمن قلب آمریکا برای تناسب اندام تجویز می‌کند) با سرعت بسیار زیادی کاهش وزن خواهید داشت. حتی اگر هدف شما سوخت کالری نباشد، از طناب زدن مشکلی برای شما ایجاد نخواهد شد.
در خبرگزاری هر نماینده به صورت کامل معرفی خواهند شد | خبرگزاری فردیدر سامانه ثبت برند و معرفی برترین‌ها، هر نماینده و ساختار آن ثبت خواهد شد | ثبت برنددر اولین سامانه خدمات ورزشی به زبان فارسی هر نماینده امکان کسب درامد را خواهد داشت | مورمور
نشر خبرهای شما : رایگان
ارتباط از طریق گفتگوی آنلاین و یا تماس مستقیم
اینجا مکان تبلیغات شماست : روزانه، هفتگی، ماهانه شامل هزینه | قابل مشاهده در تمام صفحات

Leave a Reply