دکتر هلاکوییدکتر هلاکویی

دکتر فرهنگ هلاکویی با نام کامل فرهنگ هلاکویی نایینی (با تلفظ درست هُلاکوئیِ) که به دکتر هلاکویی شهرت دارد در تاریخ 10 شهریور 1323 استان فارس و در شیراز به دنیا آمده است.
دکتر هلاکویی به دلیل سوابق تجربی و تحصیلی خود به عنوان مشاوری والا در روانشناسی، روان درمانگری، مشاوره ی ازدواج و خانواده، جامعه شناسی، اقتصاد شناخته شده است.


سرگذشت دکتر هلاکویی

ایشان در رشته جامعه شناسی از دانشگاه یوتای آمریکا دارای مدرک دکتری و در سه رشته نیز کارشناسی ارشد را داراست که رشته روانشناسی و اقتصاد را از دانشگاه تهران و مشاوره ازدواج، خانواده و کودکان را از دانشگاه یوتا کسب نموده است. قبل از انقلاب دکتر هلاکویی استاد دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران نیز بوده است.
هم اینک دکتر هلاکویی در لس آنجلس آمریکا اقامت دارد که این اقامت به بیشتر از 50 سال کشیده است.
موضوع تز دکتر هلاکویی در مقطع دکتری با عنوان تحلیل جامعه شناسانه انقلاب مشروطه ایران در سال 1974 است که در دانشگاه یوتا دفاع شد.
جالب است و باید بدانید که دکتر هلاکویی بلافاصله پس از اتمام تحصیلش در آمریکا یعنی در سال 1353 به ایران برگشت. در اولین فرصت سرپرست کمیته فرهنگی اجتماعیی در معاونت برنامه ریزی و سیاست گذاری سازمان رادیو و تلویزیون ملی ایران بود و همزمان استاد دانشگاه تهران.
دکتر فرهنگ هلاکویی به دلیل اختلاف نظرهای اساسی با مسئولان تلویزیون وقت بعد از چند سال به آمریکا بازگشت و هم اینک مدیر و موسس مرکز بهزیستی بورلی هیلز در آمریکا است.

شخصیت دکتر هلاکویی

دکتر فرهنگ هلاکویی به عنوان شخصیت رادیویی معروف نیز شناخته شده است چرا که سالهاست با برنامه های مختلف با هدف آموزش درک واقعیت به فارسی زبانان برنامه های رایگان بسیاری را هر روزه در دو نوبت انجام می دهد.
از سال 2000 تا الان برنامه تلویزیونی و رادیویی را اداره و اجرا می کند که در مسائل مختلف روان شناختی، اجتماعی، خانوادگی و موارد وابسته از کودک تا سالمند مخاطب برنامه دکتر هلاکویی هستند.
دکتر هلاکویی تا کنون با بیش از 29 هزار نفر تماس تلفنی داشته است و حتی نباید از سمینارهای دکتر هلاکویی که به صورت دوره ای و با شرایط مختلف انجام می شود قافل شد.

تخصص دکتر هلاکویی

تخصص دکتر هلاکویی، از دیدگاه خبرگزاری فینیور به عنوان تنها مرجع تخصصی تحلیل و نقد و گزارش فعالیت های ایشان، توانایی درک و القای واقع بینی است. بیش از هرچیزی تمام تلاش خود را در جهت درک واقعیت و نمایاندان واقعیات زندگی به مخاطبان انجام می دهد که ایشان را به فردی مستقیم واضح و دقیق بدل نموده است.

ارتباط زنده با دکتر هلاکویی

دکتر هلاکویی رادیو همراه را در انتهای سال 1393 برای فارسی زبانان و در شهر لس آنجلس تاسیس کرد. برنامه زنده دکتر هلاکویی در رادیو در هر هفته به 20 ساعت تماس مستقیم با شنوندگان می رسد. فراموش نکنیم که همی اینک دکتر هلاکویی 75 سال سن دارد و امید سلامتی برای ایشان داریم.

آثار مکتوب دکتر هلاکویی

آثار علمی هلاکویی شامل این موارد می باشد:
 • پایان‌نامهٔ دکتری در رشتهٔ جامعه‌شناسی از دانشگاه یوتا با عنوان «تحلیلی جامعه‌شناختی بر انقلاب مشروطیت ایران».
 • کتاب جامعهٔ امروز که ترجمه و اقتباسی از کتاب Society today است که متنی درسی و دانشگاهی برای آشنایی با مقدمات علم جامعه‌شناسی است.
 • مقالهٔ «مطالعه‌ای تجربی روی ایرانیان ساکن آمریکا: تمایل به بازگشت به زادگاه به‌عنوان تابعی از ترجیح زبان گفتار».
دکتر هلاکویی سالهاست در نظر دارد که به ‌دلیل رویگردانی عوام و جامعه از مطالعه، بهتر است آثار خودش را صوتی و تصویری نشر دهد. اما بخشی از سخنان دکتر هلاکویی در کتاب گفته‌هایی از فرهنگ هلاکویی به چاپ رسیده است.

آثار صوتی و تصویری دکتر هلاکویی

از آثار صوتی و تصویری دکتر هلاکویی باید به سخنرانی های بسیار ضبط ‌شده در موضوعات مختلف روانشناسی اشاره داشت که به‌صورت CD یا DVD عرضه می شوند. خبرگزاری فینیور به عنوان تنها مرکز تخصصی نقد تحلیل نشر و ارائه مباحث دکتر هلاکویی حداکثر تلاش خود را در این زمینه خواهد نمود.
آثار مختلف صوتی و تصویری دکتر هلاکویی که تمام مباحث را در خبرگزاری فینیور دکتر هلاکویی قرار داده ایم.
 • مجموعه پرورش و تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان (مجموعه ۶۴ سی‌دی صوتی یا ۴۰ دی‌وی‌دی تصویری)
 • ترس، اضطراب و وحشت (۸ سی‌دی صوتی)
 • افسردگی (۸ سی‌دی صوتی)
 • خشم و عصبانیت (۸ سی‌دی صوتی)
 • چرا ازدواج، چرا طلاق
 • تیپ‌های شخصیت ناسالم با همکاری جمعی از استادان (۱۴ سی‌دی صوتی)
 • تیپ‌های شخصیت نرمال و سالم با همکاری جمعی از استادان (۱۴ سی‌دی صوتی)
 • سمینار خوشبختی با همکاری جمعی از استادان (۱۴ سی‌دی صوتی)
 • سمینار علم و شبه‌علم با همکاری جمعی از استادان (۸ سی‌دی صوتی)
 • سمینار ۵۰ باید و نباید زندگی زناشویی (۴ سی‌دی صوتی)
تمام تماس های تلفنی با دکتر هلاکویی در خبرگزاری فینیور نشر داده می شود.

Trulli

روانشناسی

واقع گرایی


نشر خبر | درباره خبرگزاری | تماس با خبرگزاری | تگ روانشناسی


دکتر هلاکویی

پانویس

 1. “دربارهٔ دکتر هلاکوئی”. Beverly Hills Center For Well-Being. 2015-11-30. Retrieved 2017-05-11.
 2. پرش به بالا به:۳٫۰ ۳٫۱ 26.September 2018 – دکتر هلاکویی، رازها و نیازها، عصر, retrieved2018-09-27
 3. Holakouee-Naeinee., Farhang (1999-02-22). “The constitutional revolution of Iran, 1906: a sociological analysis (Book, 1980) [WorldCat.org]”. WorldCat.org. Retrieved 2018-01-08.
 4. «Home» (به انگلیسی). Beverly Hills Center For Well-Being. دریافت‌شده در ۲۰۱۸-۰۹-۲۷.
 5. «Year-by-Year Listing of Members of the Spiritual Assembly». Santa Monica Baha’i Center. دریافت‌شده در ۱۹ ژانویهٔ ۲۰۱۵.
 6. «The Constitutional Revolution of Iran, 1906: A Sociological Analysis». بایگانی‌شده از اصلی در ۱۳ ژوئن ۲۰۲۰. دریافت‌شده در ۱۲ ژوئن ۲۰۲۰.
 7. «کتاب جامعهٔ امروز». بایگانی‌شده از اصلی در ۲۰ دسامبر ۲۰۱۳. دریافت‌شده در ۳ اوت ۲۰۱۲.
 8. A Desire to Return to the Country of Birth as a Function of Language Preference: An Empirical Study with Iranian Immigrants in the United States
U7F70KTFT5

رایگان و آنلاین مشاوره بگیر از قسمت چت آنلاین

abstract flower