صدای روز | بانوی ماندگار فروغ فرخزاد

ارتباط از طریق گفتگوی آنلاین و یا تماس مستقیم

همه چیز در از پیش است|س.ع|

” ارزش ها ” چه نقشی در زندگی ما دارند ؟ 100 % کاربردی

Sending
User Review
5 (2 votes)

” ارزش ها ” چه نقشی در زندگی ما دارند ؟

مفهوم ارزش، به خصوص در مبنای شخصی، به هر فردی کمک می‌کند تا جهت مناسبی برای تحقق اهداف خود داشته باشد؛ چرا که ارزش‌های هر فرد همانند قطب نما عمل کرده و نقش هدایت کننده دارد تا فرد بر مبنای آن ارزش‌ها در مسیر درستی قرار گرفته و پیش رود. مهم است که همه انسان‌ها از ارزش‌های شخصی خود در زندگی آگاهی داشته باشند و آن‌ها را به عنوان چارچوبی جهت طراحی زندگی خود به کار برند. این کار کمک می‌کند که هر فردی زندگی و شغلی متناسب با ارزش‌های خود ایجاد کند.

” ارزش ها ” چه نقشی در زندگی ما دارند ؟ | چگونه ارزش‌های شخصی خود را تعریف کنیم ؟

موارد و مسائلی را که در زندگی برای شما بسیار مهم هستند را یادداشت کنید. 5 تا 10 دقیقه وقت بگذارید و به آن چه اهمیت زیادی برای شما دارد؛ فکر کرده و یادداشت کنید. به عنوان مثال؛ “خانواده، خلاق ایده‌ی جدید، کمک به دیگران، یادگیری چیزهای جدید.”
در گام بعدی حسی را که قبلا از تجربه‌ی زنده هر یک از این موارد داشتید را نیز یادداشت کنید. به عنوان مثال: “وقتی به دوست خود سارا بعد از تصادفش کمک کردم خیلی حس خوبی داشتم.”
سپس در مرحله بعدی، بررسی کنید که مثلا چرا هنگام کمک به دوست خود سارا، احساس خوبی داشته‌اید. آیا حس خوب شما به دلیل کمک به دوست و هم نوع خود بوده یا دلیل دیگری نیز داشته است؟ هر آنچه که فکر می‌کنید را یادداشت کرده و به بررسی و تحلیل بپردازید و بر اساس تحلیل خود تشخیص دهید که عمل شما نوعی ارزش محسوب می‌شود یا خیر. به عنوان مثال ممکن است کمک به یک دوست برای فردی فقط جنبه‌ی ترحم داشته باشد؛ که نوعی حس غرور و برتری نیز به فرد کمک کننده القا می‌کند. بنابراین با این فرض، این کار را نمی‌توان ارزش تلقی کرد.

" ارزش ها " چه نقشی در زندگی ما دارند ؟

همین طور تصور کنید که دوست دارید در 80 سالگی درباره‌ی خود چگونه فکر کنید؟ خود را چگونه تعریف کنید؟ آیا 8 دهه‌ای که زندگی کرده‌اید ارزش جشن گرفتن و لذت بردن را دارد؟ از دستاوردهای خود در 80 سالگی راضی خواهید بود؟ و یا حتی دوست دارید مردم درباره شما چه بگویند؟ این فعالیت به شما کمک می‌کند تا به زندگی خود به طور دقیق نگاه کنید و تصمیم بگیرید که چگونه می‌خواهید زندگی خود را پیش ببرید. تصور کنید زندگی ایده آل شما چگونه خواهد بود. به این فکر کنید که اگر ارزش‌های خود را کاملاً بیان کنید چه کسی خواهید بود. دوست دارید کجا زندگی کنید؟ چه نوع کاری انجام می‌دهید؟ اوقات فراغت خود را چگونه می‌گذرانید؟ اطمینان حاصل کنید که انتخاب‌های شما با ارزش‌های شخصی که شناسایی کرده‌اید مطابقت داشته باشد.

" ارزش ها " چه نقشی در زندگی ما دارند ؟

” ارزش ها ” چه نقشی در زندگی ما دارند ؟ | چگونه ارزش‌های شخصی خود را کشف کنید ؟

در ادامه برای کشف ارزش‌ها به آن چه که در دیگران تحسین می‌کنید فکر کنید. چند نفری که به شدت مورد تحسین شما هستند مانند یکی از اعضای خانواده، یک دوست یا هر فرد دیگری، را شناسایی کنید. سپس ببینید که در مورد آن‌ها چه چیز را مورد تحسین قرار می‌دهید. تلاش، استعداد، جسارت و ……. . موارد مورد تحسین ممکن است ارزش‌های شخصی شما نیز باشد.

” ارزش ها ” چه نقشی در زندگی ما دارند ؟ | چگونه ارزش‌ها را ارزیابی کنیم ؟

یک لیست از کارهای خود تهیه کنید و به این فکر کنید که هر ارزشی در زندگی شما چگونه منعکس می‌شود و چقدر آن را دنبال می‌کنید. اگر احساس می‌کنید این ارزش کاملاً بیان شده است؛ به خود نمره‌ی 10 را اختصاص بدهید؛ و اگر انعکاس این ارزش را در زندگی خود اصلاً نمی‌بینید؛ به خودتان نمره‌ی 1 را بدهید.
برای مثال مفهوم هنر و هنرمند بودن برای فردی ارزش محسوب می‌شود؛ حال اگر فرد هنر شخصی خود را خلق کند، به موزه‌های هنری برود، اطلاعات خود را بروز کند و تلاش خود را برای بهبود عملکرد در این زمینه به کار ببرد؛ می‌تواند به خود نمره‌ی 10 را بدهد چرا که ارزش هنر در زندگی وی به خوبی در حال منعکس شدن و نمود پیدا کردن است.

" ارزش ها " چه نقشی در زندگی ما دارند ؟

” ارزش ها ” چه نقشی در زندگی ما دارند ؟ | چگونه ارزش ها را در زندگی حرفه ای و شغلی خود بگنجانیم ؟

همین طور با استفاده از مقیاس 1-10 مشخص کنید که آیا شغل شما نیز با ارزش‌هایتان مطابقت دارد یا خیر. در حالت ایده آل، فرد ارزش‌های خود را از طریق انتخاب شغل خود بیان خواهد کرد تا از زندگی و کار خود احساس رضایت کند. بنابراین به این موضوع فکر کنید که شغل و حرفه‌ی شما چگونه ارزش شخصی شما را بیان می‌کند و اگر احساس می‌کنید که شغل شما ارزش را نشان می‌دهد؛ به آن نمره‌ی 10، و در غیر این صورت نمره‌ی 1 را به آن اختصاص دهید.
مشاغل متناسب با ارزش‌های شخصی خود را شناسایی کنید. یافتن و داشتن شغلی متناسب با ارزش‌های شخصی به شما کمک می‌کند در زندگی معنا و هدف پیدا کنید. به انواع کارها و فعالیت‌هایی که ممکن است از انجام آن‌ها لذت ببرید؛ همین طور نوع محیطی که می‌خواهید در آن کار کنید و این که دوست دارید با چه کسانی کار کنید؛ فکر کنید. سپس به دنبال شغلی باشید که این ارزش‌ها را برای شما منعکس کند.

" ارزش ها " چه نقشی در زندگی ما دارند ؟

” ارزش ها ” چه نقشی در زندگی ما دارند ؟ چگونه ارزش‌ها را در زندگی خود وارد کنیم ؟

لیستی از اقداماتی را که باید برای شروع زندگی ایده آل خود انجام دهید را تهیه کنید. لیست خود را به مراحل آسان برای انجام دادن تقسیم کنید. سپس برای هر روز یک کار کوچک انتخاب کنید و انجام دهید. فراموش نکنید که اقدامات کوچک، اهداف و ارزش‌های بزرگ شما را شکل خواهند داد. با گذشت زمان، باید دریابید که زندگی شما با ارزش‌های شما همسو است.

" ارزش ها " چه نقشی در زندگی ما دارند ؟

” ارزش ها ” چه نقشی در زندگی ما دارند ؟ | آیا همه ارزش‌ها می‌توانند در زندگی منعکس شوند ؟

به دنبال ارزش‌هایی باشید که در حال حاضر در زندگی بیان نمی‌کنید. بعد از این که به شغل و زندگی خود براساس ارزش‌های خود امتیاز دادید؛ بررسی کنید و ارزش‌هایی را که دارید ولی در زندگی شما ادغام نمی‌شوند؛ شناسایی کنید. این‌ها دقیقاً آن دسته از فعالیت‌هایی‌ است که می‌توانند برای بهتر شدن و داشتن رضایت بیشتر در زندگی به شما کمک کنند. علاوه بر این به شما کمک می‌کند تا در فعالیت های خود معنای بیشتری پیدا کنید.

سامانه آموزش و تدریس آنلاین فارسی زبانان edufinior | سامانه ثبت برند یکپارچه سازی و تبلیغات finior | نام اول خدمات ورزشی سامانه فروش و درآمدزایی murmur | سامانه هوشمند سلامتی پروویت provit | سیستم ردیابی اسناد الکترونیکی ایران edts

 

” ارزش ها ” چه نقشی در زندگی ما دارند ؟ | ” ارزش ها ” چه نقشی در زندگی ما دارند ؟ | ” ارزش ها ” چه نقشی در زندگی ما دارند ؟ | ” ارزش ها ” چه نقشی در زندگی ما دارند ؟ | ” ارزش ها ” چه نقشی در زندگی ما دارند ؟ | ” ارزش ها ” چه نقشی در زندگی ما دارند ؟ | ” ارزش ها ” چه نقشی در زندگی ما دارند ؟ | ” ارزش ها ” چه نقشی در زندگی ما دارند ؟ | ” ارزش ها ” چه نقشی در زندگی ما دارند ؟ | ” ارزش ها ” چه نقشی در زندگی ما دارند ؟ | ” ارزش ها ” چه نقشی در زندگی ما دارند ؟
نشر خبرهای شما : رایگان
ارتباط از طریق گفتگوی آنلاین و یا تماس مستقیم
اینجا مکان تبلیغات شماست : روزانه، هفتگی، ماهانه شامل هزینه | قابل مشاهده در تمام صفحات

Leave a Reply