صدای روز | بانوی ماندگار فروغ فرخزاد

ارتباط از طریق گفتگوی آنلاین و یا تماس مستقیم

همه چیز در از پیش است|س.ع|

آشنایی کامل با اولین کتاب تی آر ایکس در ایران قابل دانلود

برای داشتن تمرین‌های ایمن و مؤثر، بهبود تندرستی و پیشرفت ورزشی توصیه می‌شود از کتاب تی آر ایکس دکتر سجاد عارفی نیا بهره‌مند شوید.

چرا اين کتاب ضروری است؟

من |سجاد عارفی‌نیا| در اين کتاب تمام قابليت هاي تمريني با اسلينگ را به صورت کاربردی مطرح کرده ام که شامل این موارد است:

 • بهترين تمرينات پايه
 • تمريناتي براي عضلات و گروه های عضلاني خاص
 • تمرينات سخت و شديد با اسلينگ
 • تمرينات کششي و انعطاف پذيري
 • برنامه هاي تمريني گوناگون و برنامه هاي ويژه ورزشهاي مختلف
کتاب در 4 بخش تنظیم ‌شده است:
 • بخش 1: شیوه‌های شروع و اجرای صحیح تمرینات
 • بخش 2: نکات اجرای حالت‌های تمرینی
 • بخش 3: آنچه باید در استفاده بهتر از کتاب بدانید
 • بخش 4: شامل 7 فصل است:
  فصل 1: تمرینات کل بدن
  فصل 2: تمرینات قدرتی پایین‌تنه
  فصل 3: تمرینات قدرتی بالاتنه
  فصل 4: تمرینات عضلات مرکزی بدن
  فصل 5: تمرینات شدید و سنگین معلق
  فصل 6 تمرینات کششی و آرامشی
  فصل 7: برنامه‌های مخصوص ورزشی (هر ورزش یک برنامه خاص)
قبل از استفاده از TRX باید به شیوه صحیح با حرکات قابل اجرای آن آشنا شد. با دانش صحیح ورزشی می توانید از TRX در فضاهای مختلف مثل خانه و باشگاه و محیط باز استفاده نمود اما آنچه که مهم است شیوه استفاده و اهداف تمرینی آن است که با این کتاب بدرستی تمام آن را فرا خواهید گرفت. این کتاب می تواند برنامه ای جامع برای شناخت انواع تمرین های TRX در جهت استفاده بهینه و صحیح از این ابزار ورزشی بسیار عالی را فراهم کند.
این سیستم تمرینی با نام اسلینگ شناخته میشود و باید به آن تمرینات اسلینگ گفت در حالی که در ایران به اشتباه معنی لغوی معلق را برای آن بکار میبرند. در تمرینات TRX یا دست و یا پا به دستگیره متصل است و حرکات در حالت بی ثبات و نامتوازن انجام میشود ازین رو باید این تمرینات را بدرستی شناخت و از آن به شیوه صحیح و در جهت مناسب استفاده نمود. به علت اجرای تمرین در حالت بی ثبات، سیستمی است که کمتر کسی تا کنون موقعیت هایی مثل آن را تجربه کرده باشد، پس آموزش نحوه انجام تمرین ها قبل از شروع بسیار اهمیت دارد و برای این منظور در ادامه به معرفی جامع ترین و اولین کتاب تی آر اکس TRX در ایران میپردازیم.
با کمک کتاب میتوانید فرا بگیرید که برای هر سطح و هر فرد از چه تمریناتی استفاده کنید و هر تمرین را چگونه مناسب و ایمن گردانید.
برای حفظ و کسب سلامتی و تناسب اندام میتوانید از این ابزار استفاده نمایید اما باید با کاربردهای آن به خوبی اشنا شوید. بهبود عملکرد ورزشی، کاهش وزن، افزایش قدرت، استقاومت، چربی سوزی و موارد مختلف از جمله مزایای این تمرینات هستند.
در هر سطحی که باشید میتوانید از این کتاب به علت بیان ساده و شیوا و کاملی که دارد استفاده نمایید.
ویژگی تمرینات گروهی و فردی با تی آر اکس این امکان را می دهد که بتوانید تمرینات مفرحی را تجربه نمایید. با یادگیری صحیح تمرینات تی آر ایکس TRX می توانید خلاقیت داشته باشید و از تمرینات متنوع آن لذت ببرید. در انتهای هر فصل به صورت تصویری تنوع های گوناگون تمرینی آورده شده است تا قدرت خلاقیت فردی شما را بهبود دهد.
کتاب FULL SUSPENSION WORKOUT SLING TRAINING که اولین کتاب تی آر ایکس در ایران است تا کنون کامل ترین و علمی ترین مجموعه برای تمرینات نوین اسلینگ است که در چاپ‌های متوالی گسترش یافته است. برای این کتاب از ۱۲ منبع معتبر و مفاهیم مرتبط علمی استفاده شده است، این کتاب توسط سجاد عارفی‌نیا نگاشته شده است که پس از موفقیت بسیار افراد سودجوی مختلف در قالب فدراسیون و ناشران به نوعی به کپی برداری‌های ضعیف از آن پرداختند. در این کتاب حتی تمرینات تخصصی با تجهیزات اضافه مثل دستگیره های یخ نوردی یا توپ پیلاتس به طور کامل تشریح شده است.
تمامی تمرینات به صورت کامل و توضیح از شروع تمرین تا انتهای آن بیان شده است، همچنین تصویر های آغاز حرکت، انتها حرکت و حالت های بین رسیدن از نقطه شروع به نقطه پایان نیز ترسیم شده است. می توان با مقایسه حالت قرار گیری هر فرد و تصاویر داخل کتاب از درستی قرار گیری بدن اطمینان حاصل کرد. سطح دشواری هر تمرین به صورت ۵ سطح متفاوت تقسیم بندی شده است ، این تقسیم بندی بر اساس قدرت عضلاتی که برای هر تمرین لازم است صورت گرفته است. با استفاده از این ویژگی می توان تمرین های ساده و دشوار را برای هر فرد تقسیم بندی کرد.
همچنین این کتاب برای هر تمرین تعداد عضلاتی که در آن تمرین درگیر هستند و فشار بیشتری را نسبت به باقی عضلات تحمل می کنند، به صورت تصویری و با اسم فارسی (همچنین می توانید اصطلاحات ورزشی را به زبان انگلیسی نیز فرا بگیرید) هر عضله قرار داره است. TRX قابلیت تغییر ارتفاع دارد، در هر تمرین و برای اجرای هر حرکت ارتفاع دستگیره ها یادآوری شده است.
همچنین برای تمرین ها متنی تحت عنوان توصیه های پیشرفته قرار دارد که در آن نکته هایی برای بهبود شکل بدن و جلوگیری از اشتباهات رایج وجود دارد. یکی دیگر از ویژگی های مفید کتاب بخش هفتم آن است که در آن ۱۵ ورزش حرفه ایی از جمله: شنا، والیبال ، یخ نوردی، گلف، دوچرخه سواری، … معرفی شده است و برای هر رشته، تمریناتی مخصوص آن رشته با تی آر ایکس TRX طراحی و تنظیم شده است. تمرین های معرفی شده برای رشته های حرفه ایی توسط مربی و استادان هر رشته ، تجربه و توصیه شده اند.
اشتباه انجام دادن تمرینات به جای تاثیر مثبت اثرات منفی به جا می گذارد، پس آگاهی یافتن از روش درست صحیح بسیار اهمیت دارد چه برای افرادی که تازه شروع به تمرین کرده اند چه برای آنانی که قصد مربیگری دارند.
کتاب تی آر ایکس تا کنون بیش از 8 هزار جلد تقدیم علاقمندان شده است. کتاب به چاپهای متوالی رسیده است که در زیر دو تصویر در چاپهای مختلف را مشاهده می‌نمایید.

تی آر ایکس TRX کتابedusports book trx1

TRX - Elizabeth Reighard

 

نشر خبرهای شما : رایگان
ارتباط از طریق گفتگوی آنلاین و یا تماس مستقیم
اینجا مکان تبلیغات شماست : روزانه، هفتگی، ماهانه شامل هزینه | قابل مشاهده در تمام صفحات

Leave a Reply